Jmenuji se Tomáš Svoboda, miluji mého syna Tedíka, baví mě kreslení a rád žiji v Brně.
Kreslení mě bavilo už od dětství, ale přednost jsem dával sportu. Postupně jsem vyzkoušel fotbal, tenis, ale zamiloval jsem se do baseballu, kterému jsem se věnoval jako hráč na extraligové úrovni přes 20 let a následně jako trenér dětí, ale i národních týmů.
Kreslení mě i tak provázelo celý mým dosavadním životem, ať už to bylo při studiu architektury na vysoké škole nebo potom v práci grafického designéra. Více jak 10 let pracuji na volné noze a měl jsem možnost spolupracovat s firmami jako Illusion Softworks, 2kCzech, Honeywell, CompuGroup Medical či Konica Minolta. Mezi dlouhodobé klienty patří Česká baseballová asociace  nebo European Softball Federation.
Po ukončení baseballové kariéry v roce 2017 jsem získal více volného času, který jsem využil pro kreslení. Ilustrace jsem začal sdílet na sociálních sítích, kde si mě všimlo pár literárních redaktorů a měl jsem možnost si zkusit knižní ilustraci (např. Pokušení být šťastní nebo Jak se stavěly divy světa). Díky ilustrátorskému studiu Drawetc jsem mohl kreslit pro Spotify nebo pro Prahu oficiální pohlednici. Hodně tvořím pro aplikaci Loxper a rodinný pivovar Záhora. Mezi mé oblíbené klienty také patří Centrum Paraple. V současné době pracuji na vlastní knize pro děti, která by měla spatřit světlo světa na podzim roku 2022.
Obdivuji práce Alfonse Muchy, Gustava Klimta, Egona Schieleho nebo Adolfa Borna či Káji Saudka.  V architektuře mám rád funkcionalismus, secesi a brutalismus. Ovšem nejvíc se učím od mého syna, ukázal mi, co jsem dávno zapomněl. Dělat věci jen tak pro radost. 
Back to Top