Obálka obrázkové knížky, kterou si sami děti nakreslily.

Překreslená verze do většího rozlišení 30x40 cm. Ilustraci je možné zakoupit v sekci Prodej obrazů.

Překreslená verze v rámu.

Pro inspiraci jsem dětem nakreslil pár ilustrací se zlým vlkem, Červenou Karkulkou, babičkou a nebojácným myslivcem.
Abych mohl lépe vysvětlit průběh tvorby knihy, nakreslil jsem pár postaviček, které do tohoto procesu výroby patří. Ke každéz nich  jsem si vymyslel krátký legrační příběh, aby se u povídání děti zabavily.
Šéfredaktor Eduard je velmi klidný, sečtělý a hodný šéfredaktor. Má rád svůj klid, pohodlíčko a miluje pohádky. Jen kdyby víc dbal na oblékání, neustále má roztrhané ponožky a záplaty na loktech.
Redaktorka Jůlie je pilná jako včelka - hodně čte, komunikuje s grafiky, ilustrátory, tiskaři a šéfredaktorem, píše maily, telefonuje, pije kávu... Bohužel je i trošku roztržitá a duchem nepřítomná. To vše vede k občasným drobným zraněním.
Grafik Míra je velký milovník hlodavců až to kapánek přehání. No považte, chce živou myš vycvičit na počítačovou.
Spisovatelka Alžběta kromě psaní miluje pletení. Někdy ji přitom napadne skvělý námět na román a nemá čas pletení uklidit. Proto jehlice zapíchne do drdolu a začnu ťukat do stroje.
Ano, jsem to já. Opravdu velice soustředěný. Už paní učitelka mi říkavala: "Schovej si ten jazyk nebo ti to zůstane." Měla pravu, zůstalo mi to.
Na závěr si každé dítě vylosovalo zadání pro jeho obrázek, který potom nakreslilo. Vytvořené ilustrace poskládné za sebou daly vzniknout pohádce O Červené Karkulce.
Každé dítě si mohlo odnést knížku, kterou vytvořily společně se svými kamarády ze školky.
Děkuji učitelkám, že jsem měl možnost pobýt dopoledne společně s dětmi, vstoupit do jejich světa fantazie a na chvíli zapomenout na všechnu práci, termíny a povinnosti, které mám v dospěláckém světě.
Back to Top